Brama zwijana garażowa

BGR

 

 

Bramy zwijane to idealne rozwiązanie zarówno do garaży będących w trakcie budowy jak i w już istniejących budynkach. Stanowią zabezpieczenie otworów budowlanych, garaży, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem i czynnikami atmosferycznymi.
W zależności od gabarytów oraz warunków zabudowy istnieje możliwość zamontowania bramy garażowej na konsolach oraz w skrzynce. Profile bramowe to przede wszystkim profile wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej posiadające dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. Powłoka ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Natomiast profile bramowe ekstrudowane cechuje znaczna trwałość i wytrzymałość oraz możliwość uzyskania dowolnego koloru z palety RAL. Istnieje możliwość oklejania profili folią dekoracyjną, co w znacznym stopniu podnosi komfort wizualny wyrobu i ogranicza problem ścieralności.

 

 

 

 

Brama zwijana przemysłowa

BPR

 

 

Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie otworów budowlanych, hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo – usługowych przed niepożądanym dostępem i czynnikami atmosferycznymi. Stosuje się je jako bramy wewnętrzne. Kurtyna bramy wykonana jest z aluminiowego, ekstrudowanego profilu PE 100. Kształt oraz grubość jego ścianek została tak dobrana, aby zbudowana z niego kurtyna była stabilna i odporna na działanie czynników mechanicznych. Istnieje możliwość zastosowania w kurtynie bramy profili z przeszkleniem PER 100. Profile i prowadnice powlekane są farbami proszkowymi w szerokiej palecie kolorów RAL. Kurtyna nawijana jest na stalową rurę nawojową osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i łożyskowanie. W przypadku bram montowanych w obrębie nadproża, należy zwrócić uwagę na minimalną jego wysokość, niezbędną dla zabudowy.
Ze względu na rodzaj zastosowanej konsoli możemy podzielić bramę przemysłową na dwa rodzaje:
– na konsolach jezdnych: BPR/KNJ,
– na konsolach stałych: BPR/KNS.